ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!  ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!
'' ΑΟ Η ΘΗΒΑ 1968 '' ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2017

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ , 2017-18 , 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ , 4ος ΟΜΙΛΟΣ , ΒΕΛΟΥΧΙ - Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 0 - 4

ΒΕΛΟΥΧΙ - Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 0 -4

Βαριά ήττα με σκορ 0-4 γνώρισε ο ΑΠΟΚ μέσα στο Καρπενήσι από την Θήβα.
Η αναμέτρηση διεξήχθη την Κυριακή (26/11) στο Δημοτικό στάδιο Καρπενησίου και ξεκίνησε στις 3 το μεσημέρι. Ήταν στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής και έγινε παρουσία περίπου 150 με 170 θεατών.
Ο ΑΠΟΚ του Γιάννη Φλωράκη μπήκε δυνατά στο ματς και είχε δοκάρι με κεφαλιά του Γιάννη Κακκάβα και σημαντική στιγμή να προηγηθεί. Στην συνέχεια βρέθηκε να χάνει με 0-1 στο πρώτο μέρος και δέχτηκε τρία ακόμη τέρματα στην επανάληψη, γνωρίζοντας την πιο βαριά του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.
Η Θήβα του Θοδωρή Παχατουρίδη μετά τα πρώτα λεπτά πήρε τα ηνία του ματς και προηγήθηκε με γκολ του Νίκου Αργυρίου. Στο δεύτερο μέρος κυριάρχησε πλήρως εκμεταλλευόμενη τα λάθη του αντιπάλου έφτασε στο 0-4 χάρης σε δυο γκολ του Βραζιλιάνου Κάρλος Ντος Σάντος και το δεύτερο προσωπικό του Νίκου Αργυρίου στις καθυστερήσεις. Δοκάρι με εκτέλεση φάουλ είχε Λέοναρντ Σένκα.
Την επόμενη (11η) αγωνιστική ο ΑΠΟΚ αγωνίζεται εκτός έδρας με την Νίκη Βόλου, ενώ η Θήβα υποδέχεται στο γήπεδο της τον Διγενή Νεοχωρίου. Η Θήβα, επέστρεψε στις νίκες, έφτασε τους 12 βαθμούς, όσους τα Σέλλανα και ο Ρήγας Φεραίος,(7η θέση, πάνω στη γραμμή του υποβιβασμού), ενώ ο ΑΠΟΚ παρέμεινε στους 6.
Συνθέσεις Ομάδων
ΑΠΟΚ Βελούχι (Γιάννης Φλωράκης): Ρεσίτης, Κόλλιας, Παχής, Σιάτρας, Ζαραβέλης, Χαλλής(71΄ Αθανασόπουλος), Λάππας Ι.(83΄ Λέρης), Λάππας Ν., Μπακαλίδης(71΄ Τσιλιμέκης), Κακκάβας(67΄ Σερπάνος), Γενιτσαρόπουλος
Θήβα (Θοδωρής Παχατουρίδης): Μόνος, Πλατέλλας, Καραλής(67΄ Μαυρόπουλος), Χριστοδουλόπουλος, Ζυγογιάννης(78΄ Βουρνάζος), Χατζηλάμπρος, Αργυρίου, Κοτώρος(72΄ Γιαλός), Σίλβα(71΄ Σένκα), Κάρλος, Τόπι
Αναλυτικό Ρεπορτάζ & Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος στο evrytaniasport.blogspot.gr πατώντας ΕΔΩ