ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!  ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!
'' ΑΟ Η ΘΗΒΑ 1968 '' ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2016

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3ος ΟΜΙΛΟΣ 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ( ΠΑΝΑΧΑ'Ι'ΚΗ - Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 1 - 0 ) ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΡΕΠΟ: ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

Μια ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Παναχαϊκή, η οποία επικράτησε με 1-0 στο «Κώστας Δαβουρλής» της Θήβας, σε αγώνα για την 12η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.
Tην έκτη της εντός έδρας νίκη, αυξάνοντας παράλληλα την διαφορά του στο +5 από τον δεύτερο Παναρκαδικό, πέτυχε η Παναχαϊκή. Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου ήταν αυτή η οποία έπειτα από ένα πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, κατάφερε στο 25΄ να ανοίξει το σκορ χάρη σε πλασέ του Αργυρόπουλου.

Από το σημείο εκείνο και μετά η Παναχαϊκή, ήταν αυτή που πατούσε καλύτερα στο παιχνίδι και στο 30΄ θα μπορούσε να είχε ζευγαρώσει τα τέρματα της. Ο Στεργίδης κέρδισε πέναλτι από τον Γεωργίου, ο Φωτάκης όμως ο οποίος ανέλαβε την εκτέλεση του νικήθηκε από τον Μόνο, με συνέπεια το 1-0 να διατηρηθεί μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, καθώς στο 40΄ το σουτ του οποίο επιχείρησε ο Σιαλμάς δεν είχε την κατάληξη που αυτός θα ήθελε.
Στην επανάληψη η Παναχαϊκή ενέτεινε τις προσπάθειες της προκειμένου να φτάσει στο 2-0, κάτι το οποίο θα μπορούσε να είχε συμβεί σε δύο περιπτώσεις. Αρχικά στην φάση του 52΄,η κεφαλιά όμως του Ελευθεριάδη, πέρασε λίγο έξω από την εστία του Μόνου, ενώ στο 64΄ η προβολή του Στεργίδη κατέληξε άουτ. Από το σημείο εκείνο και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, καθώς με εξαίρεση την φάση του 88΄ όπου και το σουτ του Μπιτσάκου αποκρούστηκε από τον Μόνο, με το ήδη υπάρχον σκορ να μένει ως έχει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος):  Βρονταράς, Βλάχος, Αδαμόπουλος, Γκίνο, Μακρυδημήτρης, Λουμπαρδέας, Στεργίδης ( 87' Πιτταράς ) , Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος ( 68' Μπιτσάκος ) , Σιαλμάς ( 64' Μωρα'ι'της ) .
ΘΗΒΑ (Γιώργος Λάμπρου):  Μόνος, Κουτσούμπας, Τσατσαρώνης ( 75 ' Κοτώρος ) , Γεωργίου, Ευσταθίου, Μαυρόπουλος, Αργυρίου, Δέδες, Σπανός,  Τσομπάνης ( 64 ' Μεταξούλης ) , Κατσογιάννης ( 59 ' Μπέκα )